Asian people.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Asian RPG~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O gustare dulce.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 4:51 am

Păşi pe uşă cu o oarecare dificultate, având mâinile ocupate cu diferite hârtii, sperând să nu le împrăştie pe acolo. Printr-o absurdă minune, reuşi totuşi să se aşeze la o masă într-un colţ, trântind materialele lângă ea, răsuflând uşurată. Apucă meniul în mână de pe masă, privind atentă lista, neputând a se decide în legătură cu comanda pe care dorea să o ia.
"Ah; dificil, prea dificil.."
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 5:14 am

Întră leneş în cofetărie , privi în jur şi nu putea spune că acea încăpere era goală , ba de loc , privi peste tot şi nici urmă de un loc liber pentru o simplă cafea.
-Mmm...mormăi pentru sine privind tot atent , păşind înainte cu mâinile în buzunare.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 5:17 am

Continua să privească meniul, din când în când fiind atentă la hârtii, nedorind să alunece cumva pe jos.
-Tot nu ştiu ce să iau..mormăi pentru sine, mişcând degetul pe meniu, alegând ceva la întâmplare, fiind o prăjitură de ciocolată.
"Uhm, fie."
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 5:32 am

Se apropie mai mult de bar , apoi văzu' că nici acolo nu era loc , eh merse spre o masă unde stătea o tânără , poate nu se supăra.
-Mm...te superi dacă stau şi eu aici? Restul sunt full şi deh~ dădu' din umeri , ţinând cu o mână de bandana ce era legată de husa chitării.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 5:36 am

-Ah?
Şopti, ridicându-şi privirea spre persoana poziţionată lângă masa sa, amintindu-şi într-un final întrebarea acestuia.
-Mh, presupun că nu, poţi lua loc dacă doreşti..replică afişând un zâmbet şters, pregătindu-se a chema chelneriţa pentru a face comanda.


Ultima editare efectuata de catre Aragaki Mae in Joi Iul 15, 2010 5:46 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 5:42 am

Dădu' din umeri , tipa fusese destul de drăguţă la faza asta , lăsă chitara jos , sprijinită de marginea canapelei şi o privi pe aceasta.
-Hmm...eu sunt Shin. se prezentă scurt , o spuse pe n ton cald diferit de celălalt de mai devreem , acel ton aspru specific lui.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 5:46 am

-Mae, încântată, şopti pe un ton mai lent, atrăgându-i atenţia chelneriţei cu mâna.
"Finally."
Atunci când tânăra se apropie de masă, îşi spuse comanda cu un zâmbet slab pe buze, privindu-l scurt pe Shin.
-Uhm, comanzi şi tu acum?
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 5:50 am

-Încântat de asemenea să te cunosc Mae. zâmbi scurt , zâmbet pe care nu îl vedeai prea des şi atunci când apărea nu şinea mut.
-Ah , da! spuse văzând-o pe vânzătoare.
-Păi...o cafea cu lapte. o privi pe tipă şi apoi îşi întoarse privirea spre Mae.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 5:55 am

Zâmbi scurt în timp ce îşi privi încă o dată hârtiile aranjându-le cu mâna, aproape întotdeauna se întâmpla să îi ajungă pe jos, vrând ca de data asta să fie diferit.
-Ah, şi câţi ani ai, Shin? întrebă întorcându-şi privirea spre persoana din faţa sa fără vreo expresie anume.
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 6:00 am

Privi acele foi pe care fata le tot arănja , ce făcea cu ele? Hm...de parcă îi şi păsa de ele , în fine , cam aşa suna totul pentru el.
-Mmm vreo două zeci. spuse dând din umeri , cafeaua ajungând rapid.
''Rapid~'' replică în sinea sa privind ceaşca.
-Dar tu? o întrebă pe aceasta privind-o.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 6:03 am

-Nouăsprezece, sunt pe aproape de vârsta ta, în curând o să împlinesc douăzeci, replică mirându-se slab de rapiditatea cu care veni comanda, privindu-şi prăjitura din faţa sa, apucând linguriţa cu o mână. După câteva clipe, începu a mânca într-un mod lent, savurând desertul dulce.
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 6:09 am

-Mulţi înainte. murmură acesta apucând cu vârful degetelor de la mâna dreaptă coada ceştii ducând-o spre gură suflând uşor în ea pentru a se răci.
-Şi ce e cu foile alea? întrebă căci curiozitatea îi măcina sufletul.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 6:12 am

-Hm, diferite chestii la care lucrez în prezent, şopti dând un răspuns destul de vast, putând fi interpretat în multe moduri. Îşi întoarse scurt privirea spre fereastră, părând uşor captivată de mişcările ce aveau loc, îi plăcea să analizeze lucrurile mărunte, care pentru mulţi par fără sens sau importanţă.
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 6:27 am

-Uh...dădu'din umeri , nu prea îi plăcea să ştie ce fac alţii îi plăcea mai mult să rămână în umbră tăcut şi neştiut de nimeni . Duse ceaşca la gură sorbind din ea .
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 6:30 am

Îşi continua activitatea părând a se detaşa de realitate, fiind pe punctul de a scăpa până şi linguriţa din mâna. Realizând cum imediat nu mai simte obiectul, tresări, trezindu-se brusc la realitate, strângând-o mai puternic înainte de a-i fugi complet din mână. Scutură scurt din cap, oftând la gândul că o păţise din nou, pătrunse în lumea sa imaginară, uitând de ceea ce o înconjoară.
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 6:41 am

Ţinea ceaşca aproape de buze , simţea cum mirosul puternic de cafea îi inunda nările , dar era plăcut să simţii acea aromă pătrunzătoare , stătea cu o privirea fixată într-o foaie , dar nu citea nimic , doar privea hipnotizat ca şi cum ar fi fost într-o transă.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 6:43 am

-Ah, atâta linişte..sau plictiseală? Fie ce-o vrea..şopti mai mult pentru sine jucându-se scurt cu linguriţa pe prăjitură, reluând savurearea acesteia. Nu ştia ce subiect ar putea combate cu tânărul, astfel că păstră o oarecare distanţă, în fond, împart aceeaşi masă din pură întâmplare şi atât.
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 11:42 pm

Auzi vocea acesteia şi îşi îndreptă privirea spre aceasta , lăsând ceaşca pe masă.
-Uhmm; Păi e ciudat pentru că nu ne cunoaştem şi nu ne ştim şi este mai greu să ne dăm seama ce să discutăm. spuse spunând motivul tăcerii.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 12:50 am

-Da, mi-am dat şi singură seama de asta, mormăi mirându-se slab de faptul că acesta fu capabil să o audă. Hm, bănuiesc că orice are un început, so, cu ce te ocupi? continuă observând cum se apropie de terminarea prăjiturii.
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 1:27 am

Luă din nou ceaşca de cafea în mână sorbind două înghiţituri.
-Muzică , compun cântece , când vocal şi la chitară într-o trupă , cam tot ce ţine de muzică. răspunse acesta dând uşor din umeri lăsând ceaşca pe masă dar încă având o mână pe ea.
-Dar tu? întrebă la rându-l său , privind din nou foile apoi pe tânără.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 1:31 am

-Cam tot ceea ce ţine de scris, dar ca profesie sunt mangaka, prin urmare, scris şi desenat, răspunse dând slab din umeri în timp ce lăsă linguriţa pe marginea farfurioarei, terminând prăjitură.
"Ah; asta mi-a trezit din nou pofta de dulce."
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 6:53 pm

-Ah , manga , şi eu am tantaţia uneori să citesc asta , şi desenez chiar bine , dar nu sunt chiar aşa de bun la imaginaţie , şi nu mă ajută în privinţa asta. mormăi privind ceaşca de cafea , de data aceasta goală.
-Eh , şi faci doar de plăcere? Sau sunt şi postate undeva? întrebă ridicându-şi privirea spre ea.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 7:31 pm

-Sunt publicate, de ani buni fac asta deja, şopti râzând scurt, adoptând un zâmbet având tente de mândrie. Heh, în cazul meu, imaginaţia e lucrul cel mai de preţ pe care îl am, continuă dând slab din umeri.
Sus In jos
Shinobu Ogata.
Admin
Shinobu Ogata.


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 8:28 pm

-Uuu , înteresant. afişă un zâmbet cald pe buze.
-Şi care a fost ceea mai bună dintre toate publicate? întrebă poate cumva avea de gând să o citească şi el.
Sus In jos
https://asianpeople.forumgratuit.ro
Aragaki Mae

Aragaki Mae


Mesaje : 14
Data de înscriere : 15/07/2010

O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 8:48 pm

-Hm, nu ştiu să zic cu precizie, părerile sunt împărţite. Cred că Akuma Love, şopti dând scurt din umeri, neştiind cu precizie pe care să o spună.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O gustare dulce. Empty
MesajSubiect: Re: O gustare dulce.   O gustare dulce. Icon_minitime

Sus In jos
 
O gustare dulce.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Asian people. :: City. :: Cofetărie.-
Mergi direct la: